Jesenná šípková maska na tvár – extra porcia vitamínu C

Havlíkova apotéka domáca šípková maska na tvár

Jeseň ponúka množstvo skvelých a výživných prírodných pochúťok – nie len pre náš žalúdok, ale aj pre našu pleť. Jednou z nich sú určite šípky. Šípky sú bohatým zdrojom vitamínu C a karoténu. Okrem nich obsahujú aj vitamíny B1, B2, K a vitamín P, ktorý zosilňuje účinky vitamínu C. Plody šípovej ruže sú bohaté aj na pektíny, triesloviny, organické kyseliny a silice.

Šípky na pleť

Zloženie šípok disponuje významnými regeneračnými a hydratačnými účinkami. Šípky sú bohaté na antioxidanty, vitamíny A, C a E, ktoré chránia pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi a spomaľujú proces starnutia. Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, vitamín E pleť zasa hydratuje. Viaceré druhy prospešných mastných kyselín sú dôležité pre stavbu kožných buniek. Je použiteľný nie len pre pleť a telo, ale aj vlasy.

Šípková výživná vitamínová maska na tvár

Na jednu masku na tvár použijeme pár šípok (3-5), ktoré by nemali rásť pri ceste, radšej si ich nazbierajte niekde pri lese alebo v záhrade. Budeme potrebovať kvalitný olej na pleť napr. Havlíkov Bio makový olej alebo iný kvalitný pleťový olej.

Ako na to: šípky si chytíme pri končeku, na ktorom majú čiernu bobuľku a jemne vytlačíme dužinu, ale dajte pozor, aby ste vytlačili len dužinu bez jadierok, ktoré obsahujú malé pichliačiky – ihličky, ktoré by mohli pleť podráždiť. Vytlačenú dužinu zmiešame s cca 10 kvapkami oleja (pre pleť ochabnutú aj viac) a poriadne zmiešame, aby sa dužina spojila s olejom. Nanesieme na tvár (okrem oblasti očí) a necháme 15 minút pôsobiť. Opláchneme hubkou namočenou vo vode alebo navlhčenými tampónmi a následne pleť premastíme kvalitnými krémom – najlepšie opäť prírodným bez použitia chémie – napr. Havlíkovým prírodným zázrakom.

Ak máte príliš citlivú pleť, šípková maska  nie je pre vás ideálna práve kvôli vysokému obsahu vitamínu C, a mohla by štípať.

VIDEO ako si pripraviť domácu šípkovú masku.

  

havlikova-apoteka-bio-makovy-olej11949298_449034825284347_3151721443809860468_n
By | 2017-03-01T22:35:43+00:00 november 2nd, 2016|Babské recepty|0 Comments

Pridať komentár