Hroznový olej – 15 pozitívnych účinkov na pleť, vlasy a zdravie

Hroznový olej bol už oddávna používaný na liečenie kožných problémov. Aj v súčasnosti je olej z hroznových jadier významnou zložkou v produktoch v starostlivosti o pleť a vlasy. Vyrába sa lisovaním drobných hroznových semien, najúčinnejší je olej lisovaný za studena, vďaka čomu si zachová množstvo prospešných látok – najlepšie v BIO kvalite.

Ak ste sa s Hroznovým olejom ešte nestretli, radi by sme vám predstavili 15 Top účinkov Hroznového oleja:

PLEŤ

1.Bojuje proti  akné a zapáleným vyrážkam

Hroznový olej obsahuje až 69% kyseliny linolovej, ktorá patrí do skupiny esenciálnych mastných kyselín zvaných omega-6 mastné kyseliny. Posilňuje bunkové membrány a zlepšuje celkovú kvalitu kože. Jeho pravidelné  používanie lieči rôzne typy kožných problémov, vrátane akné a vyrážok. Hroznový olej má silné antioxidačné účinky a chráni póry pred zanesením, čím predchádza vypuknutiu akné, prípadne vzniku zápalov. Má protizápalové účinky a pomáha v liečbe už existujúcich akné. Je preto obzvlášť vhodný pre ľudí s mastnou aj extra mastnou pleťou. Hroznový olej pomáha regulovať tvorbu mastnoty pleti práve vďaka kyseline linolovej, a to bez toho aby ju navonok vysúšala.

2. Vyhladzuje pleť

Olej z hroznových jadier má vyhladzujúce účinky. Pravidelné používanie tohto oleja vedie k vypnutiu pokožky na tvári a dekolte.

3. Minimalizuje kruhy pod očami

Zaujímavým účinkom hroznového oleja je jeho schopnosť redukovať kruhy pod očami. Tie ktoré nimi trpíme vieme, že akokoľvek chceme zakryť kruhy pod očami, nikdy nevyzeráme sviežo a žiarivo. Práve vďaka obsahu mnohých antioxidantov a  vitamínu E dokáže hroznový olej redukovať tmavé kruhy pod očami. Keďže olej neobsahuje žiadne škodlivé látky, nie je problém ho aplikovať aj v okolí očí.

Tip na aplikáciu : 2 x denne sa aplikuje malé množstvo hroznového oleja v oblasti pod očami na navlhčenú pokožku, veľmi jemne sa vklepe. Takto sa aplikuje po dobu niekoľkých týždňov.

4. Hydratuje pleť Hroznový olej - účinky Miavei

Podobne ako iné oleje prispieva Hroznový olej k hydratácii pokožky. Niektoré oleje zanechávajú na pleti mastnejší film, hroznový olej je ľahší a vďaka svojmu zloženiu sa krátko po nanesení do pokožky vstrebáva a zanecháva ju detsky jemnú a hladkú. Je vhodný aj pre ľudí s citlivou pleťou a jeho použitie nevedie k žiadnym alergickým reakciám (odporúčame certifikované bio oleje kde je záruka, že neobsahuje reziduá hnojív)

Tip na aplikáciu: oleje sa aplikujú na navlhčenú pokožku, olej s vodou vytvorí jemnú emulziu a tak nevytvára mastný film, rýchlo sa vstrebávajú a ich účinok sa nemení. Stačí pár kvapiek oleja, aby ste pleť zbytočne nezaťažili.

5. Zabraňuje starnutiu pokožky

Hroznový olej je skvelý pomocník v boji s  vráskami a je jedno v akom veku. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A,E a antioxidantu reservitolu je hroznový olej schopný regenerovať bunky a  spomaľujú proces starnutia pleti. Hroznový olej pomáha pokožke regulovať množstvo kolagénu a elastínu, ktoré sa v nej prirodzene nachádzajú, čím tiež podporuje boj proti vráskam. Kyselina linolová posilňuje bunkové membrány a podporuje pružnosť pokožky.

VLASY

6.  Rast vlasov

Olej z hroznových jadier obsahuje  dôležité živiny, vďaka ktorým rastú vlasy rýchlejšie. Obsahuje vitamín E, bielkoviny, minerály ako aj spomínanú kyselinu linolovú, ktorá bráni vypadávaniu vlasov, pomáha vlasy vyživovať a upravuje kvalitu vlasovej pokožky.

7. Pevnosť – 8. Lesk – 9. Lupiny

Olej z hroznových jadier je ľahký a udržuje vlasy dokonale hydratované. Pomáha zbaviť sa lámavosti vlasov a rozštiepených končekov. Jemným vlasom dodáva hroznový olej pevnosť a lesk. Jeho ľahké zloženie je pre pokožku hlavy menej zaťažujúce ako niektoré iné oleje a zbytočne tak vlasy pri korienkoch nepremasťuje. V prípade lupín je preto práve hroznový olej ideálny pomocník.

Tip na použitie hroznového oleja na vlasy: Hroznový olej zmiešame s teplou vodou a jemne krúživými pohybmi vmasírujeme vo vlasoch – v prípade lupín. V prípade lámavosti a strapkajúcich sa končekov – stačí naniesť pár kvapiek oleja do navlhčených dlaní a vtrieť do vlasov.

10. Chráni vlasy pri používaní kulmy – žehličky – fénu

Hroznový olej účinky na vlasy

Nie je žiadna novinka, že sa vlasy vplyvom horúceho vzduchu – alebo priameho styku pri používaní žehličky či kulmy nadmerne ničia. Končeky sa lámu a vlasy sú suché a poškodené. Hroznový olej má ľahké zloženie a oproti iným olejom vlasy nepremastí. Môže sa preto používať ako prevencia pred teplom žehličky. Budete prekvapení, aké zdravo vyzerajúce vlasy budete mať!

Tip na použitie: naplňte fľašku s rozprašovačom 3 dielmi hroznového oleja a 1 dielom vody a aplikujte postupne na každú časť vlasov priamo pred samotným žehlením, či kulmovaním. Podľa potreby si pomer upravte.

ZDRAVIE

11. Lieči popraskané žilky a cievky

Hroznový olej vďaka obsahu silných antioxidantov pomáha k obnove poškodených a popraskaných žiliek a cievok pod kožou.

Tip na aplikáciu: naplňte si fľašku s rozprašovačom hroznovým olejom a vodou v pomere 1:1 a večer po sprchovaní aplikujte na postihnuté miesta, prípadne na celé telo. Neodporúčam rozrábať si veľké množstvo tejto emulzie, aby nedošlo k jej znehodnoteniu, radšej častejšie v menších množstvách. Prípadne ak nechcete používať hotovú emulziu, stačí ak budete olej priamo aplikovať na navlhčenú pokožku po sprche. Olej sa okamžite naviaže na pokožku a rýchlo sa absorbuje.

12. Hypoalergénny  – 13. protizápalový účinok – 14. bohatý antioxidant

Hroznový olej je hypoalergénny, môžu ho používať ľudia s citlivou pokožkou ako aj ľudia s rôznymi alergiami. Okrem toho má hroznový olej aj protizápalové vlastnosti. Poskytuje úľavu pri bolestiach a opuchoch spôsobených artritídou. Vďaka svojim protizápalovým účinkom je mimoriadne vhodný v pooperačnej starostlivosti pri hojení rán alebo pri drobných poraneniach, ktoré navyše zjemňuje a dodáva pokožke pružnosť.

Hroznový olej je bohatý na flavonoidy (nachádzajú sa aj vo víne), ktoré sú silnými antioxidantmi.  Poskytujú tak ochranu proti bunkovým a tkanivovým poškodeniam vplyvom voľných radikálov. Kyselina linolová sa ukázala navyše ako prospešná pre diabetikov.

 15. Protirakovinový účinok

Určite má hroznový olej mnoho iných výhod, medzi ktoré patrí aj jeho používanie v stravovaní, spomeniem už len protirakovinové účinky pri prevencii rakoviny pľúc, prostaty, hrubého čreva, prsníkov a rakoviny žalúdka, ale to je už iná debata 🙂

Ak ste hroznový olej ešte nevyskúšali, je čas to zmeniť…

Hroznový olej nájdete aj v našom e-shope…

Hroznovy olej Havlíková apotéka Miavei

By | 2017-03-01T22:36:36+00:00 október 28th, 2016|Články|0 Comments

Pridať komentár